Vynikajúce, získal som si vašu pozornosť nadpisom a teraz môže prísť uvedenie témy na pravú mieru. Bol som na KABARETE tých rokov 20-tych minulého storočia. Žeby presun v čase pomocou modrej policajnej búdky zvanej TARDIS? Zapínam HATE mód. Trt makový, urbanhipsterský najviac podnik v Bartislave hostil Pražský burlesk, alebo ako si českí bratia hovoria – Prague Burlesque. Tento článok sa bude venovať danému predstaveniu od chvíle vkročenia do zagabanej budovy Dunaja až do odchodu. SPOILER ALERT, kto sa na nich chystá v apríli – (NE)ČÍTAŤ!!!

Fajn, bod 1 je KC Dunaj sám osebe ako hostiteľ udalosti. Kváziurbanistický podnik v nezrekonštruovanej socik budove hostil udalosť, ktorá sa v minulosti konávala v tých najdrahších a najluxusnejších miestach kapitalistického a industriálneho USA. WATAFAK? Dokelu, keď chcete pozvať luxusných hostí, tak, prosím Vás, pozvite ich do luxusnejších priestorov. Napríklad do Carltonu alebo kúsok od KC Dunaj – Hotel Arcadia, ktoré sú oveľa vhodnejšími možnosťami na organizovanie kabaretného striptízu. Kto tam niekedy bol, vie ako to vyzerá a práve luxusne to na mňa nepôsobí.

Priestory – viac-menej to bolo spomenuté vyššie, ale v tomto bode chcem pripomenúť 2 veci. Prvou je množstvo ľudí najebaných v hale predstavenia. Zero space to move, konferenčné stoličky kúpené určite z druhej ruky (musím byť cool a nové predsa nekupujem) a 300 ľudí v jednej miestnosti. Do toho ďalších minimálne 20 stálo pozdĺž steny. Pokiaľ nemáte kapacitu na usadenie množstva ľudí, ktoré sa hlási o danú udalosť, je potrebné oznámiť to vopred alebo mať množstvo lístkov nastavené iba na počet stoličiek. Vyzeralo to veľmi zle. Druhá vec bol projektor presne pred mojím ksichtom a videl som holý kokot, viď. fotka nižšie. V pohode ste ho mohli usadiť niekam nad hlavy divákov, aby to nikomu nezavadzalo a mali by ste ďalších minimálne 20 miest na sedenie pre chudákov pri stene. 

Organizácia – jeden rad na kúpu lístkov a aj pre ľudí, čo si kúpili lístky v predpredaji? Je mi ľúto ľudí, čo prišli tesne pred predstavením s domnienkou, že však mám lístok, tak si pôjdem rovno sadnúť. HAHA, made my day. Ďalšia vec je, neviem, na základe akého algoritmu rozdávali nálepky na ruku, ale rozdeľovať ľudí podľa predpredaja a ľudí čo si kúpili lístky na mieste je pičovina najväčšieho rázu. Keď som sa v daný deň dohodol s nejakými ľuďmi a chcel som s nimi sedieť, tak sme buď museli urobiť rošády alebo sme spolu proste sedieť nemohli. Do algoritmu rozdávania lístkov pridám bod, kde sme dostali lístky takmer najviac vzadu. Prečo, keď vpredu boli voľné miesta? Čo už, riešenie je – naučte sa počítať od 0 po počet ľudí čo príde na akciu a tak im aj rozdávajte lístky. Celkom neprávom sme sedeli vzadu, keď sme prišli medzi prvými.

Predstavenie samotné – prostredím a organizáciou sme si prešli, obe boli napiču. Bohužiaľ, predstavenie to neprerazilo. Očakávania za 10/11 eurochechtákov boli ooooooveľa väčšie, na minimálne dvojhodinové predstavenie. Seriously? Hodinu trvajúce predstavenie s viac ako polhodinovým meškaním? No neserte ma. S mojimi škuľkami som jednak poriadne nedovidel na pódium, jednak mi zavadzal projektor a k tomu iba hodinové predstavenie? Naozaj ma to sklamalo. 3 baby boli ASI pekné, nevinné tanečky, príjemná hudba, nejaké vyzliekanie a lietajúce kozičky bez viditeľných bradaviek – mód slušnosti ON.

Zhrnutie – som rád, že som odtiaľ odišiel najrýchlejším možným spôsobom (nie skok z balkóna), pretože všetky vyššie uvedené body vo mne vyvolali dojem, že do KC Dunaj na akúkoľvek akciu už nepôjdem. See ya.