logo-dailymale

poslitip

Hola, hola...

WRITTEN_BY_MALE  Michal Rovňák

Hneď na začiatok musím povedať, že každý riadok nasledujúcej znôžky nezmyslov je čistá fikcia a nemá nič spoločné s bukolickou realitou. A pre Kristove mokvavé rany, už vôbec nie so školou, kam chodí moja dcéra, hoci píšem v prvej osobe jednotného čísla! Ak je čo i len časť z toho blízka pravde, nech sa na mieste zmenším na 157 cm!

 

1. september bol odjakživa dňom, keď sme po prázkach nabehli do Alkatrazu školy v nových poltopánkach s červeným karafiátom, s pichľavým asparágusom a so slzou na líčku.


Lenže my už teraz žijeme vo VSĽDž – Veľkej slovenskej ľudovej džamahírii, kde nič nemôže byť normálne. A tak si dátum 1. septembra uzurpovali otcovia slovenskej šťaťnosti, aby si zaonanovali nad lajstrom, ktoré vyvoláva asi toľko rešpektu, ako výlevy Tomyho Popoviča v médiách.


Naše deti nastupujú do zbytkov škôl 2. septembra, prípadne ešte neskôr (ak bola dobrá zľava na mimosezónne zájazdy do Tunisu).


Nuž, veď aj nový rok je vlastne až 2. januára, lebo 1. je oslava vzniku VSĽDž a porážky česko-maďarskej hydry. Môžeme byť radi, že Vianoce nie sú presunuté na dvadsiateho piateho, lebo 24. je „Deň štedrosti“ tohto bohabojného nádora.


Takže po bujarých oslavách Dňa ústavy (vždy sa pekne oblečieme, posadáme si pod obraz veľkého vodcu a nahlas čítam preambulu, a potom na balkóne pálime české vlajky) som 2. septembra neochotne zobral svojho synčeka do školy. Vyhnúť sa tomu už nedalo, keďže má deväť. Výšku má síce na päť, ale pani magisterka Kramaričová zo sociálneho odboru ma bila francúzskou barlou a trvala na tom, že na výške nezáleží, a musí ísť do školy. Oponoval som, že všetko už vie – učí sa z Minimaxu a na smartfóne si spustí, čo chce. Ale ona stále húdla, že to nestačí. Snažil som sa ju zastaviť mokrou handrou cez chrapu, ale policajt, čo bol s ňou, a číhal skrytý na chodbe, mi vykĺbil zápästie. Vyzerám, ako Salvatore z Mena ruže.

 

Deň pred začiatkom školy mi žena prikázala kúpiť kvety. Vraj sa to patrí. OK, vravím si. Ale netušil som, čo to budú za stresy. Kvety boli všade vypredané! Aj na trhu. Chvíľu som uvažoval, či by malý nemohol dať učiteľke ružičkový kel, ktorého mali dosť, ale zavrhol som to. Proste prúser. Kto mohol tušiť, že všetci budú kupovať kvety?! Nejaké vechte ešte mali v značkových kvetinárstvach, ale za obschnutú gerberu chceli 5 eur, za fúz trávy 4, za mašľu 3 a za papier 2. No čo kradnem? No, síce kradnem, ale nie až tak, aby som dal 13€ za blbý kvet pre ženskú, ktorú ešte vôbec nepoznám. Tak som odtrhol v parku pár pekných lúčnych kvetov. Pastierska kapsička, myší chvostík, pár púpav a vetva tuje vytvorili krásnu a pritom netradičnú kytičku. Síce trocha páchla psími šťankami, ale do rána to vyprchá.

 

Pred školou som zažil prvý šok, už keď som zistil, že tam nie je žiadne parkovisko! A ten malý pľácok bol úplne narvaný autami. No hrozné! Nikto nerešpektuje, že veziem dieťa. Musel som si odsunúť kontajnery, aby som si vytvoril miesto na parkovanie. Sme strašne necivilizovaná krajina.

 

Pred školou nás vítala partia žobrákov. V rukách držali plastové poháriky a na ksichtoch mali také tie profesionálne pesimistické výrazy. Fuj! Také typy neznášam. Keď ich to nebaví, nech to nerobia! Ale ako odstrašujúci príklad pre deti, ktorým sa nechce učiť, je to od marketingu školy dobrý psychologický ťah.

 

Najdôležitejšie bolo nájsť vchod, čo nebola až taká jednoduchá úloha, lebo bilboardy pokrývali podstatnú časť školského areálu. Aj budova sa cudne halila do megaplachty s kengurou, delfínom, panterom a sovou. Riaditeľ školy (bývalý telocvikár, ktorého volia preto, lebo v 89-tom dokázal dať na hubu 100 kilovej žabacej komunistke, ktorá riaditeľovala na škole 18 rokov, a teraz sa ho boja) zjavne využíva každú možnosť, aby zohnal peniaze na kúrenie, a na svojho bavoráka. Veľkoplošné reklamy aspoň zakryjú rozpadávajúcu sa fasádu školy. Na niektorých miestach celkom nahradili obvodové múry. Skúsenejší rodičia využívali predajné akcie, ktoré sa konali v celom areáli. Stánky si tu rozložili predajcovia hrncov, biokozmetiky a elektrických masážnych kresiel.

 

V strede školského dvora stála bronzová socha Gyulu „Sharky“ Sharkézyho. To je bývalý vekslák, ktorý škole už párkrát finančne vypomohol a financuje aj miestne krúžky – kickbox, krúžok chovateľov pitbulov a športovú streľbu. Nikto však nevie, či bude pomáhať aj naďalej, lebo jeho syn minulý rok školu ukončil – s vyznamenaním – aj keď sa doteraz nevie podpísať a pri vyjadrovaní používa len tri slová (jedno na k, druhé na p a tretie na j).

 

Vchod som nakoniec našiel, či skôr ma do neho sotili dvaja do pol pása holí a naolejovaní kolohnáti v kapucniach. Až neskôr som sa dozvedel, že sú súčasťou riaditeľovej soldatesky, ktorá má za úlohu oberať rodičov o peniaze. 10 chlapov tvorilo akúsi uličku, cez ktorú vás presácali a treba uznať, že to boli profíci. Na konci uličky som zistil, že nemám peňaženku, ani drobné vo vrecku. Dokonca aj mobil sa im hodil. Vraj ako príspevok na ZRPŠ.

 

Strhujúce zážitky pokračovali v interiéri školy, ktorý pripomínal ruskú polepšovňu. Pokojne by za tými mrežami a pletivami mohli točiť Votrelca trojku. A do toho smrad stoviek prezuviek. Netušil som, že rozkošné detské nožičky po celom dni potenia vytvoria odor, z ktorého by sa aj kôň pogrcal.


Za šatňami bola zóna predajných automatov na mlieko, na čipsy, na bravčový bôčik, na rôzne smažené jedlá, na prezervatívy. Hneď pri nich ôsmaci ponúkali gandžu a svoje vyspelé spolužiačky. To sa mi zdalo byť už príliš. Nechápal som, ako je možné, že to riaditeľ toleruje. Ale keď sa pri nich pristavil, vzal si tri balíčky a odfarbenú blondínku s piercingom v nose, hneď bolo všetko jasné.

 

Prešli sme popri veľkopriestorových polstrovaných šatniach (každá s vlastným jacuzzi) pre deti finančne zabezpečených rodičov a dostali sme sa na ďalšie kontrolné stanovisko so svalnatými členmi riaditeľovej soldatesky. Tu sa kontrolovalo množstvo značkového oblečenia a deti sa triedili na skupiny. Za kompletné značkové oblečenie bola žltá nálepka v tvare korunky. Za oblečenie z Tatrasvitu – hnedá nálepka v tvare hovienka. My sme dostali fialovú kravu. Ešteže mal syn tie adidasy po bratrancovi a bundu s logom Nike, takže sme nemuseli prechádzať tunelom hanby, v ktorom sa deti majetnejších rodičov učia ponižovať chudobu.

 

Ale bola to aj vec šťastia – kontrolórka pravosti (jej úlohou je preveriť, či je oblečenie naozaj značkové) bola naša susedka. Žmurkla na mňa a neprezradila, že bunda NIKE je z Miletičky.

 

Všetkých 86 detí už bolo v triede. Pôvodne ich malo byť len 46, ale nakoniec zrušili ďalšie dve školy, boli nadbytočné. Na mieste jednej je už výkopová jama pre budúci River Lake Moon Star Manhattan Empire Park Building a v tej druhej je Úrad pre kontrolu kontrolného úradu miestnych odborov školskej správy vyšších územných celkov. Nebyť dvojposchodových lavíc, ktoré sa zaviedli za posledné roky, asi by sa do triedy (bývalého kumbálu upratovačky) deti nepomestili.

 

Vítala nás Vaneska v peknej sukničke. Spoznal som ju. Tú sukničku sme predvčerom vyhodili do koša. Aspoň vieme, čím sa živí mamička. Ale vždy lepšie než počerní spolužiaci, ktorých odevom boli len krikľavo-ružové o šesť čísiel väčšie kroksy.

 

Netrpezlivo sme čakali na príchod učiteľky. Jeden otecko (zrejme už jedno dieťa na škole má) si v triede krátil čas omietaním zatečeného rohu.


Bol som príjemne prekvapený, že synčekova triedna učiteľka Rozália Bradatá patrí v učiteľskom zbore k tým mladším. Má len 82 rokov. Tak ako väčšina učiteľského zboru, aj ona pred sebou tlačí stojan s infúziou a jej priezvisko vystihuje porast na jej troch podbradkoch.


Jej prejav je rokmi v školstve silne poznačený. Striedala hysterický smiech s plačom a každú druhú vetu prešla do fortissima. Do reči sa jej miešali vetičky ako: „Ticho tu bude!“, „Sadnite si!“ a „Ja tu už nebudem ani sekundu!“ Jednému oteckovi dala dokonca preventívne zaucho.


Spýtal som sa vedľa stojacej mamičky, či na škole nie sú aj mladší učitelia. Povedala, že sú. A ja, že kde? Vraj som ich videl pri vchode. Najprv si musia nažobrať dosť na to, aby mohli učiť.

 

Dostali sme zoznam poplatkov potrebných na akétaké fungovanie nášho bezplatného školstva. Príspevok na plastové okná, na učebnice, na hračky do družiny, na fond pre kultúrne podujatia, platby za školskú jedáleň, a k tomu zoznam pomôcok, ktoré budeme musieť kúpiť. Výsledná suma – 864 € sa nám, rodičom, nevidela. Ale keď sme začali frfľať, Bradatá stlačila malý gombík pod katedrou a vo dverách odrazu zastal kolohnát s palcátom v ruke a na hrudi mal vytetovaný nápis „Pay or die!“.


Rodičia okamžite vytiahli peňaženky a Bradatá platobný terminál – v celej škole sa dá platiť aj kartou a bezkontaktne. Holt, pokrok nezastavíš...


Keď som pri platení zistil, že musím ešte zaplatiť 50€ za čip, vďaka ktorému decko dostane obedy, vedel som, že som finančne v čipi! Hneď som pochopil, prečo je v areáli školy aj záložňa. Mnohí rodičia odchádzali len v trenkách a museli predať ešte aj srsť z hrude – do matracov firmy Jysk.

 

Keď nás svalnáči oddelili od plačúcich detí, vytlačili nás z triedy a oceľové dvere na triede sa s rachotom zabuchli. Bol som v šoku. Moje pery si samé od seba mleli modlitbu.


Do tohto dňa som netušil, ako je na tom naše školstvo. A to ešte pi Čaplovič ide rušiť povinnú angličtinu. A vraj chystá aj miliardovú kampaň s kvetinami a koňakmi pod názvom Klampiar je šťastnejší než ekonóm!


Ak všetko vyjde, škola spraví z dieťaťa vola.


A ak v nastávajúcich voľbách župana vyhrá zachladnutá stredoškolská nána Beňová, bude jasné, že presne o to im ide.

pošli na vybrali.sme.sk

Komentárov   

 
+7 # matko_d 2013-09-18 06:28
Sakryš to je cyberpunk! Alebo som už dlho nebol v nijakej škole?
Odpovedať
 
 
+4 # Anorwen 2013-09-18 06:59
teda, kedze kon grcat nedokaze, muselo to byt fakt hnusne.
Odpovedať
 
 
+5 # D. aus dem Wald 2013-09-18 07:01
Skvele, ale stredovek neskoncil a o par rokov to moze byt vsetko v ramci medzi typickeho slovanskeho bordelu. Precitajte Ondrej Neff - Tma. Podobny sci- fi punk styl po ktorom ma prekla na tyzden silna bezspankova katarzia.
Odpovedať
 
 
+2 # bialbog 2013-09-18 09:58
Najhorsie na tom je, ze Neff mal asi pravdu. Presne tak by to u nas dopadlo.
Odpovedať
 
 
0 # mrkaktus 2013-09-18 11:19
inac napisal aj Tma 2.0 a niekde sa vyjadril ze su tam tie udalosti vykreslene este horsie ako v povodnej :) niekedy sa chystam precitat aj to :)
Odpovedať
 
 
0 # D. aus dem Wald 2013-09-18 18:04
Presne tak. Najprv som nespal par dni ze tak toto hadam sa stat nemoze a ked som sa obzeral okolo tak mi doslo ze presne tak by to dopadlo.
Odpovedať
 
 
0 # babajaga 2013-09-18 08:15
Ešte aj ten depresívny obrázok presne zapadá do tejto antiutópie (či do obrazu budúcnosti?)
Odpovedať
 
 
0 # joki01 2013-09-18 08:28
Buducnosti.
Odpovedať
 
 
+2 # FunkCIA 2013-09-18 09:30
Aj ja sa obávam, že budúcnosti. Tento rok si moje dieťa muselo kúpiť žetón, za ktorý dostáva v jedálni príbor. Kto nekúpil žetón, ten môže jesť napr. rukami. Ten žetón má veľkosť štandardného podpivníka a váži 15 deka. Ešteže do tejto školy nechodia cigovia, to by bolo náhrdelníkov.
Odpovedať
 
 
+8 # Fľushky 2013-09-18 09:48
Do malej poľnej dieťaťu zabaliť hliníkový príbor v slušivom vyšívanom vrecúšku z konopného súkna + ešus ak by bolo treba žetón na pohár.
Odpovedať
 
 
+3 # FunkCIA 2013-09-18 10:06
a asi aj vystrúham nejakú tú kopiju, ak by si bolo treba uloviť obed svojpomocne.
Odpovedať
 
 
0 # Fľushky 2013-09-18 10:18
tým pádom odporúčam doplniť dýku s párakom vzor Rambo VI
Odpovedať
 
 
0 # Michael Dalloway 2013-09-18 10:47
tým pádom je nespisovné
Odpovedať
 
 
0 # Cass 2013-09-18 10:54
NEPRACUJ! :D
Odpovedať
 
 
+4 # FunkCIA 2013-09-18 11:12
udeľme výnimku, ak sa obed nejakým pádom zabije sám.
Odpovedať
 
 
+1 # Fľushky 2013-09-18 11:19
Dominika, nechaj tak!
Odpovedať
 
 
0 # babajaga 2013-09-18 09:56
To už takéto veci sa dejú?! Chorý systém v tejto gubernii.
Odpovedať
 
 
+1 # feťák 2013-09-18 10:33
5 šedivých vlasov deda Schutza!
Odpovedať
 
 
0 # joki01 2013-09-18 13:00
Jaky zeton za pribor?? Vobec nerozumiem co tym chces povedat..
Odpovedať
 
 
+1 # FunkCIA 2013-09-18 13:16
že mi myčka žerie príbory.
Odpovedať
 
 
+4 # Niekto 2013-09-18 09:06
antiutopia sa povie dystopia. koniec gramatickeho okienka
Odpovedať
 
 
0 # feťák 2013-09-18 09:07
to nie je otázkou gramatiky
Odpovedať
 
 
+4 # Niekto 2013-09-18 09:09
chcel som napisat edukativneho okienka, ale potom som si povedal, ze to znie moc sofistikovane.
Odpovedať
 
 
+4 # babajaga 2013-09-18 09:55
A prečo si myslíš, že to nevieme?
Odpovedať
 
 
+2 # Niekto 2013-09-18 10:05
lebo moje ego dviha myslienka, ze poznam viac cudzich slov ako ty :)
Odpovedať
 
 
+1 # babajaga 2013-09-18 10:16
Ahááá!
A čo je to vlastne edukatívne a sofistikovane?
(zdvihlo sa?)
Odpovedať
 
 
+7 # Lučiak 2013-09-18 10:18
nezachadzaj do exkrementov
Odpovedať
 
 
+3 # Niekto 2013-09-18 10:21
trochu, ale este nestoji. o com sa to bavime?
btw mal som sefku co pouzivala s oblubou slovo "sotisfikovane" - nikdy som v sebe nenasiel odvahu povedat jej, ze to hovori zle
Odpovedať
 
 
+4 # babajaga 2013-09-18 10:45
Moja učiteľka matematiky na ZŠ hovorievala
proglém a tiež sektember.
Odpovedať
 
 
0 # noznica 2013-09-18 10:47
esteze nie ucitelka slovenciny, deti moje.
Odpovedať
 
 
+2 # feťák 2013-09-18 10:55
naša učka vyslovovala z ako dz (i.e. modzog, brondz). neskutočne iritujúce.
Odpovedať
 
 
+11 # Fľushky 2013-09-18 11:21
A: "To čo na vás východniaroch nemám rád je, že všade dávate dz!"
B: "Dze všadze?!?!"
Odpovedať
 
 
+1 # m.a 2013-09-18 11:26
Desing, vravievala moja ucitelka na vytvarnej.
Odpovedať
 
 
0 # m.a 2013-09-18 11:27
A este som si spomenul na agloritmus,
to zas pouzivala na biologii pri vysvetlovani DNK.
Odpovedať
 
 
+1 # luborg 2013-09-18 10:42
Ja som si myslel, ze to je taky ten strasidelny "when you see it" obrazok, tak som tam hladal nejakeho bubaka kade-tade, ale asi su tam fakt len deti.
Odpovedať
 
 
0 # babajaga 2013-09-18 10:50
Mne to pripomína zábery zo školy v Silent Hill.
www.csfd.cz/.../?type=1
Odpovedať
 
 
+2 # Tatranka 2013-09-18 08:18
Este by som tam dodala vzdanie sa polovicky bytoveho zariadenia a obsahu spajze v prospech skoly
Odpovedať
 
 
+2 # weekly female 2013-09-18 10:41
A ked pracujete v administrative, nepohrdneme ukradnutym darovanym kancelarskym papierom..
Odpovedať
 
 
0 # posranyspam 2013-09-18 08:25
To je súčasť JUVENILNEJ JUSTÍCIE!!
Odpovedať
 
 
+5 # Lučiak 2013-09-18 08:59
varujem vas, kazdy, kto este aj tu spomenie juvenilnu justiciu, pozna, co je stredověk!
Odpovedať
 
 
+9 # Lučiak 2013-09-18 08:59
varovanie c.2: nekukajte na to gifko, ked mate epilepsiu!
Odpovedať
 
 
+2 # Noznica 2013-09-18 09:37
:) dakujem, ja som ju prave dostala.
Odpovedať
 
 
+2 # feťák 2013-09-18 09:01
ineverstoppedlo vingyou.gif
Odpovedať
 
 
0 # Fľushky 2013-09-18 09:46
Odpovedať
 
 
0 # feťák 2013-09-18 09:47
vidím, že som to tu celkom spropagoval. aj včera to sem niekto dával.
Odpovedať
 
 
+2 # Fľushky 2013-09-18 10:19
mno ja, objavil som gúúgeľ
Odpovedať
 
 
0 # m.a 2013-09-18 09:39
To je nejaky zvysok zo smeeska?
Odpovedať
 
 
+6 # FunkCIA 2013-09-18 08:35
Soundtrack k tomuto článku - Už ma obkľúčili smrteľné stony úzkosti záhrobia - a je to dokonalé.
Odpovedať
 
 
0 # feťák 2013-09-18 08:39
ten úvod je ako zo SME. gratulujem, za tú džamáhriu dostávaš 7 šedivých chlpov zo Schutzovej brady.
Odpovedať
 
 
0 # Fľushky 2013-09-18 08:53
Clanok mi pripomenul tvoje ranne diela. Ale ty si sa z toho potom vypisal.
Odpovedať
 
 
0 # feťák 2013-09-18 08:59
myslíš, že Kakavko je taký Feťák vo vývine? Cass si vychováva môj poslušnejší klon, ktorým ma potom nahradí.
Odpovedať
 
 
+2 # joki01 2013-09-18 09:03
az na to, ze tvoj klon by mohol byt tvoj otec..
Odpovedať
 
 
+3 # feťák 2013-09-18 09:04
na to nie som dosť škaredý
Odpovedať
 
 
+10 # joki01 2013-09-18 09:08
ale no tak, zda sa ze vies dobre pisat a v hlave tiez nemas nasrane, co zo statistickeho hladiska znamena, ze musis byt dost skaredy :)
Odpovedať
 
 
+3 # Niekto 2013-09-18 09:12
to je v pohode, muzi sa vseobecne delia na skaredych a dost skaredych. pekne maju byt zeny
Odpovedať
 
 
+5 # Noznica 2013-09-18 09:41
Hej, ale len ked sa namaluju.
Odpovedať
 
 
0 # weekly female 2013-09-18 10:34
Kazdy chlap krajsi od certa/kona sa povazuje za pekneho chlapa.
Odpovedať
 
 
0 # Niekto 2013-09-18 10:39
sa povazuje? to akoze on sam seba, ci to je nejaky zensky uzus?
Odpovedať
 
 
+1 # weekly female 2013-09-18 10:54
Skor to druhe.. nepoznam chlapa, co by mal komplexy zo svojho vyzoru.
Odpovedať
 
 
+4 # feťák 2013-09-18 10:59
Toto napísala žena. Oh the irony!
Odpovedať
 
 
0 # weekly female 2013-09-18 11:19
? dnes mam vypnuty humor alebo chapavost..
Odpovedať
 
 
0 # weekly female 2013-09-18 12:31
asi sa porucam z diskusii odtialto..
Odpovedať
 
 
+1 # luborg 2013-09-18 11:25
A ja zase zenu, ktora by nemala.
Odpovedať
 
 
0 # weekly female 2013-09-18 11:31
Jj, 96% muzov nema komplexy, 99,9% zien ma..
Odpovedať
 
 
0 # m-a 2013-09-18 11:42
Kde sa da najst to 0.1%?
Odpovedať
 
 
+10 # Lučiak 2013-09-18 11:44 Odpovedať
 
 
+11 # feťák 2013-09-18 09:17
vsádzam na charizmu rohypnol
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 08:54
mile :D My sme to tiez tohto roku po prvy raz absolvovali so synom. Ale nedali sme do statnej, takze o mnohe specifika nasho nonstop reformovaneho narodneho skolskeho systemu prideme :( Celkom radi.
Odpovedať
 
 
+2 # feťák 2013-09-18 09:02
že jakí buržuji!
Odpovedať
 
 
0 # joki01 2013-09-18 09:05
s tymto si sa nemala chvalit.. hned si podozriva..
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 09:08
podozriva z coho?
Odpovedať
 
 
0 # Fľushky 2013-09-18 09:22
Obcianka na materskej. A z coho plati skolne?
DÚ KE II
Odpovedať
 
 
+5 # Lučiak 2013-09-18 09:30
uz nie som na materskej, uz zarabam. Okrem toho som zidovsky bankster, sa tym ani netajim. Kazdy moj clanok obsahuje kodovanu cast z protokolov sionskych mudrcov. Synovo skolne plati NWO lobby.
Odpovedať
 
 
+5 # cicin 2013-09-18 09:39
tak preto nemas tu fotku na profile svoj frnak!
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 09:43
ale neeee
Odpovedať
 
 
0 # m.a 2013-09-18 09:43
A urcite ta plati Monsanto, ci ako sa volaju.
Odpovedať
 
 
0 # weekly female 2013-09-18 10:24
Ne, ti jej zabezpecuju obsah spajze.
Odpovedať
 
 
0 # weekly female 2013-09-18 10:56
btw, diky za odpovede ;) uz len zohnat priepustku, aby som sa dostala do capital city na lov :)
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 11:16
rado sa stalo. Ale to nemozes tu pisat, oni potom nebudu vediet, o com tocime a budu zmateni :)
Odpovedať
 
 
0 # weekly female 2013-09-18 11:25
ok ok :)
Odpovedať
 
 
0 # uzuz 2013-09-18 09:23
zo sabotovania verejného školstva predsa
Odpovedať
 
 
+2 # feťák 2013-09-18 09:23
budete Čaploizovaná!
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 09:44
jedes potvoro!
Odpovedať
 
 
+1 # uzuz 2013-09-18 09:57
ale tie komenty, aké budeš potom dávať!

inak, absolútne OT len a len pre teba: v našom dome točili Nákupné maniačky a ja som bola pri tom! Teda, len vtedy, keď ma pri vystupovaní z výťahu poprosili, či by som chvíľu nepočkala, lebo točili, ako tie zvyšné štyri idú hore po schodoch...
Odpovedať
 
 
0 # Fľushky 2013-09-18 10:02
tož selebrita si
Odpovedať
 
 
0 # uzuz 2013-09-18 10:13
myslíš, aj keď som nebola ani v zábere? teraz už viem, prečo je už každý kelebrita :-)
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 10:07
dakujem za informaciu :) Pisem si.
Odpovedať
 
 
0 # luborg 2013-09-18 10:11
A preco aj oni nesli vytahom?
Odpovedať
 
 
+5 # Lučiak 2013-09-18 10:14
lubo ide do hlbky
Odpovedať
 
 
+3 # luborg 2013-09-18 10:21
Nie do hlbky, ved hore isli vraj.
Odpovedať
 
 
+1 # babajaga 2013-09-18 10:57
Inak mne sa v tých NM začína celkom páčiť ten stajlista Marián Kočišík. Teraz nemyslím jeho stajling (dosť obľubuje mikimauza, prípadne vrchnú časť obleku ku kraťasom), ale to, ako ich komentuje. Vôbec sa s tým neserie.
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 11:04
hej, niekedy ma dobre hlasky, ale ja by som povedala, ze by kludne mohol pritvrdit. Lebo obcas je to des a bes.
Odpovedať
 
 
0 # noznica 2013-09-18 11:17
dievcata, vy pozerate nakupne maniacky? tak aj ja sa k niecomu priznam - pozrela som si 2 diely vyvolených.
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 11:24
pozerame. Ja uz sice tak laxnejsie, som sa asi nabazila, dokonca niekolko poslednych dielov som nevidela vobec.
Vyvolenych som nevidela ani jeden diel, to uz je tazky kaliber aj na mna.
Odpovedať
 
 
0 # noznica 2013-09-18 11:28
ved to, ja som si to muzela pozriet, lebo nazivo take nemam sancu vidiet. ale stavaju svoj vlastny dom, takze sa aspon tolko nenudia.
Odpovedať
 
 
-1 # babajaga 2013-09-18 12:42
Ja sa tiež priznávam, že ja po večeroch, keď nič nie je v bedni, pozerám online Vyvolených. Ale českých.
Je tam totiž Vladko - víťaz prvých Vyvolených, a ešte aj Nikol z Hotela Paradise. Potom sú tam dve lesbičky, jedna plastiková nádhera, jedna 32ročná hlučná žena-matka. ktorá vyzerá na 50 a jeden akože svalovec s pivným pupkom.
A ešte buzík s VŠ, ktorý nevie sformulovať jednu súvislú vetu.
Ale ebnutí sú všetci, takže vrelo odporúčam hlavne po 22,00, kedy už majú čo-to popité.
Odpovedať
 
 
0 # babajaga 2013-09-18 18:18
Ježíííš!
Urazili sme tu nejakého náročného diváka!
Odpovedať
 
 
+4 # xorxee 2013-09-19 09:42
Ak ide o tie mínuská, bol som to ja, na protest. Uvedomte sa, ste na webe, ktorý ma male uz v názve, diskusie o takýchto televíznych easytigerovinác h tu pôsobia nepatrične.
Odpovedať
 
 
+2 # Fľushky 2013-09-18 11:24
Dobrý deň, volám sa Peter a videl som celú sériu "Dievča za milión" aj s reklamami.
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 11:27
aj ja! a este hlada sa topmodelka ci tak dako. A musim sa priznat k niecomu strasnemu, v poslednej dobe obcas (nie stale!) pozeravam Den a Noc. Potom mam strasne vycitky a rezem si predlaktia.
Odpovedať
 
 
0 # Niekto 2013-09-18 11:29
videl som tu blondinu co hrala v rozenbergovom porne z tej sutaze nedavno v bb. vyzerala, ze je stale volna ak by si mal zaujem :)
Odpovedať
 
 
0 # luborg 2013-09-18 11:34
Ako vyzera baba, ked je volna?
Odpovedať
 
 
+2 # Niekto 2013-09-18 11:36
sedi v bare na drinku a usmieva sa na chlapcov v znackovom obleceni
Odpovedať
 
 
+5 # Lučiak 2013-09-18 11:36
nikto na nej neparkuje
Odpovedať
 
 
+1 # Fľushky 2013-09-18 11:39
Fekiačová bola v Neveste pre milionára nie v Dievčati za milión.
Odpovedať
 
 
0 # Niekto 2013-09-18 11:40
dafuk? to su dve rozne veci??? co dpc je potom dievca za milion?
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 11:41
ano, mas v tom zmatok. Dievca z amilion bola taka sutaz, kde vyberali akoze dievca za milion, ale neslo tam o luxusne prostitutky, i ked podla nazvu by to niekto mohol ocakavat. Teda aspon nie oficialne.
Odpovedať
 
 
+1 # luborg 2013-09-18 11:43
Tam sa hladala moderatorka ci co a potom to vyhrala Olasova. A nevesta bolo to, kde si Honzik vyberal manzelku. A vyhrala to baba, ktoru poznam osobne, takze som lepsi jak vy, co ste to len pozerali.
Odpovedať
 
 
0 # Niekto 2013-09-18 11:45
a zobrali sa?
bez hanby sa priznam, ze ani netusim kto je olasova
Odpovedať
 
 
+3 # Lučiak 2013-09-18 11:47
nezobrali. Honzik potom spoznal Durianovu a ta, co vyhrala, spoznala Luba, takze z toho nic nebolo.
Odpovedať
 
 
+1 # Fľushky 2013-09-18 11:56
Chlebcová robí dabing. Lenártová modelku a hrala v reklame na výmenu kolesa. Olasová muzikál. Surínová čosik chvíľu moderovala. Uličná tiež. Panczová bola pod Zahradníkom.
Odpovedať
 
 
+1 # Niekto 2013-09-18 11:57
pri vsetkej ucte k lubovi, netusim sice ako vyzera, a radsej si precitam clanok od neho ako od honzika, ale kebyze som zena a vyhram sutaz nevesta pre milionara, radsej by som chcela toho honzika
Odpovedať
 
 
+1 # luborg 2013-09-18 12:00
Srdcu nerozkazes! Okrem toho Honzik vraj ziadny milionar nebol.
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 12:20
Mozno je len státisícionár.. ja mam zas od jednej khamosky infosku, ze ma penazi, az nevie, co s nimi..
Odpovedať
 
 
0 # luborg 2013-09-18 12:24
Teraz mozno hej, ale vtedy nemal.
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 12:26
Takze scenaristi len predpokladali, ze Honzik raz bude milionar.
Odpovedať
 
 
0 # noznica 2013-09-18 12:01
je to uplne slizky typ, ja by som ti odporucila radsej toho luba, tam by si mal aspon istotu, ze sa nudit nebudes.
Odpovedať
 
 
0 # cicin 2013-09-18 12:01
co tam po peniazoch, ale je to potomok Waltera Nowotneho. to je ina partia.
Odpovedať
 
 
0 # noznica 2013-09-18 11:30
jej, to sme pozerali obaja este tusim s buducim mangelom. odvtedy je vraj hudak sexsymbol.
Odpovedať
 
 
+2 # Fľushky 2013-09-18 11:40
pozastavil som sa nad slovickom tusim
Odpovedať
 
 
0 # noznica 2013-09-18 11:45
tusim patri slovicku "buduci" a nie slovicku mangel :)
Odpovedať
 
 
0 # uzuz 2013-09-18 11:03
čítajúc zdôvodnenia nižšie mi je až hlúpe napísať ten najbanálnejší dôvod - lebo išli do bytu na prízemí....
Odpovedať
 
 
0 # luborg 2013-09-18 11:14
Tak to muselo byt tzv. zvysene prizemie. Ok, uz mi je to jasnejsie, velmi to vrtalo v hlave.
Odpovedať
 
 
0 # Fľushky 2013-09-18 11:25
See, Watson?
Odpovedať
 
 
0 # uzuz 2013-09-18 11:29
tak, tak... neviem, ako u vás na durhom brehu, ale u nás v ružinove bol veľmi invenčný architekt, takže k výťahom sa dostaneme po prekonaní 8 schodov. Skveláá vec, ocenili ju všetci kuriéri, ktorí nám doviezli akýkoľvek spotrebič.
Odpovedať
 
 
0 # luborg 2013-09-18 11:33
Jasne, my mame jeden schod vonku a potom este styri vnutri. Inak tusim v Ikei sa ma to vyslovne pytali, ci mam schody aj pred vytahmi. Zase ale good guy architekt spravil aj najazdovu rampu pre kociky alebo pre kurierov.
Ale to je este celkom v pohode, zazil som panelaky, kde sa z vytahov vystupovalo na medziposchodi a nie pri bytoch, t.j. muselo sa ist este po schodoch hore alebo dole. Vlastne to bol vytah ku schodom.
Odpovedať
 
 
0 # weekly female 2013-09-18 11:47
Potrvrdzujem, mame tu cest v takom byvat. Tlacitka poschodi su tym padom len parne cisla, takze treba vysvetlovat kurierovi: byvame na 3.poschodi, stlacte 4, potom chodte dolu.. potom este chodit kocikovat sa oplati..
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 12:17
Ako male dieta som cucala ako puk, ked som uvidela vytah, ktory stal len na parne ocislovanom poschodi. Neslo mi to ani za svet do hlavy, aky to ma vyznam..
Odpovedať
 
 
+1 # brisk 2013-09-18 13:11
maju menej vystupnych stanic (teda dveri), konkretne u nas doma mas na vytahu P-2-4-6-8, panelacik je 9 poschodovy s tym, ze k vytahu sa dostanes po rovine a na prve poschodie po 8mich schodoch, na druhe po 24, na medziposchodie kde ma vytah dvere c. 2 po 32 schodoch, na 3 po 40tich schodoch, atd......zase na druhej strane teraz byvam v dubravke, kde ma vytah oznacene vsetky poschodia, barak je 6 poschodovy, ale k vytahu sa dostanes az po 8mich schodoch, a takisto stoji vytah na medziposchodiac h, len ma stanicu na kazdom poschodi (mozes si vybrat ci pojdes o polposchodia vyssie alebo nizsie,,,doma to nebolo mozne kedze vytah stal len na kazdom druhom medzipodlazi)...

...snad som pomohol, diva svina sa v tom nevyzna :D
Odpovedať
 
 
+1 # brisk 2013-09-18 13:13
aj ked teraz pozeram, ze to uz mas asi v hlave :) ...

...nevadi, este su aj take typy panelakov ze vytah stoji na kazdom poschodi a netreba vobec chodit po schodoch a su aj take bez vytahu :)
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 13:19
uuu, ty si aky frikulín. ;)
Odpovedať
 
 
0 # brisk 2013-09-18 14:44
uah, ze frikulin, na to si ako dosla? :D ... ako vazne ma to zaujima, nikto mi to tusim este nepovedal, tak sa vytesujem :D
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 14:58
lebo tvoje vysvetlenie ma uplne ohurilo. kul. :-P
Odpovedať
 
 
0 # Niekto 2013-09-18 13:20
tusim v ruzinove som bol v baraku, kde boli dva vytahy - jeden na parne poschodia, jeden na neparne
Odpovedať
 
 
+1 # mareck 2013-09-18 13:48
Mimochodom domy, kde nie sú výťahy so zastávkami na každom poschodí by mali byť proti požiarnym predpisom, resp. proti bezpečnostným predpisom. čo ak sa stane scenár z Tmy (O. Neff), že vypadne na furt elektrina a ľudia zostanú vo výťahoch?
Odpovedať
 
 
+1 # Niekto 2013-09-18 13:58
na to nemusi ani elektrina vypadnut:
www.youtube.com/.../
Odpovedať
 
 
0 # babajaga 2013-09-18 15:01
Dnes tretia pripomienka Neffovej Tmy. Píšem si na zoznam.
Odpovedať
 
 
0 # m.a 2013-09-18 15:20
Ber vydanie z roku
2007.
Neff prepracoval zaver
podla vyvoja spolocnosti.
Odpovedať
 
 
0 # brisk 2013-09-18 14:41
ehmmm...
..ak sa nemylim, kazdy vytah sa da "namotat", resp. "spustit" RUCNE, prave kvoli takymto situaciam, kedy vypadne prud (ver mi, aj hodina je v medziposchodi dost)...
..okrem toho tie nase vytahy maju zrovna v tycho medziposchodiac h tu istu vypln ako tie poschodia s dverami, len nie su dvere ale iba sklo
, ALE, aby som udal jeden pripad za vsetky: na jednom nemenovanom intraku v BA na bernolakovej ulici su presne tieto vytahy ze jeden je parny a jeden neparny a na poschodiach kde nestoja je betonova stena, a neraz nie raz sme sa tam samozrejme zasekli, kedze vytahy zvykli obcas haprovat (najlepsie v zime pred vianocami, zo styroch vytahov nesiel ani jeden asi mesiac --> byval som vtedy na 10tke)...noooo a jedno zaseknutie nezabudnem asi nikdy, 10 spotenych chalanov nasackovanych/n asekanych vo vytahu sme sa zasekli tak ze ostala len cca polmetrova skara medzi poschodim a tou castou s bet. stenou, nastastie vratnik otvoril dvere a sme odtial vyskakali :-)
Odpovedať
 
 
+2 # zuz 2013-09-18 14:45
a ten vytah mal nosnost 250kg a 3 osoby
Odpovedať
 
 
0 # brisk 2013-09-18 14:52
500kg a 6ks...

preco? :P
Odpovedať
 
 
+2 # zuz 2013-09-18 14:59
tak to nechapem, preco ste sa zasekli. :)
Odpovedať
 
 
0 # m.a 2013-09-18 14:25
Na Kvetnej v BA (vedla
Mileticovej) je barak na
ktorom robili nadstavbu
(+1 poschodie). Vytah
je spraveny zvonku k tej
nadstavbe.
Odpovedať
 
 
+1 # babajaga 2013-09-18 15:01
A to je nákladný, na ktorom hore vyvážali fúriky?
Odpovedať
 
 
0 # Kub2 2013-09-18 13:37
Tak u nas teraz prerabaju vytahy a nejaka mumia si presadila ze ona chce vytah az k brane lebo chodit tych neuveritelnych 9 schodov ked chce ist na vinko alebo kupit zaludky to je pre nu neuveritelny problem
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 13:40
He? A co je ona, nadpolovicna vacsina?
Odpovedať
 
 
+2 # Kub2 2013-09-18 14:01
Solidarne ju nadpolovicna vacsina podporila mal som tu handru sotiti zo schodov aspon by sme usetrili
Odpovedať
 
 
0 # brisk 2013-09-18 14:43
fajne :D, kks to uz jaka ficurina, chcel by som vidiet projekt a riesenie ako to vlastne robite :)
Odpovedať
 
 
0 # Kub2 2013-09-18 14:51
Vytah ide na prizemie ktore je vyvysine a boli tam take stare soc vytahy teraz to menia postupne najprv motor potom kabiny a td a vtip je v tom ze pri brane kde ide aj sachta vytahova sa vyseka otvor kde budu dvere a kabina bude mat dvere z oboch stran ked to bude hotove poslem foto tazko to vysvetlit
Odpovedať
 
 
0 # brisk 2013-09-18 14:58
dikes...mam to, foto netreba...riadn a pakovina, teda hlavne predrazena, tusim mate v bytovom fonde vela zbytocnych penazi :P

(alebo v baraku vela buducich nevladnych ludi a buducich kocikujucich dailymatiek)
Odpovedať
 
 
+2 # Kub2 2013-09-18 15:15
Ved hovorim z ekonomickeho hladiska bybolo najvyhodnejsie aby mala nehodu
Odpovedať
 
 
0 # weekly female 2013-09-18 10:28
To si mala pockat, aby si im nezavadzala v zabere?
Odpovedať
 
 
0 # uzuz 2013-09-18 11:04
presne tak
Odpovedať
 
 
0 # Zaki 2013-09-18 09:56
z podkopavanie autority proletariatu a nedoveru v statny vzdelavaci system. a ze ste velkopodnikatel ia a tunelari, ktorych deticky sa kamaratia s detickami politikov
Odpovedať
 
 
0 # Noznica 2013-09-18 09:43
Ano, my sme urobili to iste, dokonca mam tiez prvaka a zatial nemozem zle slovo povedat. Aj ked sa mi zda, ze co sa tyka nematerialnycb veci, aj na statnych skolach sa dost silno snazia.
Odpovedať
 
 
+3 # oGrGel 2013-09-18 09:14
dobre!!! :)
som sa vazne pobavil...
skoda len ze realita je horsia...
Odpovedať
 
 
+1 # Niekto 2013-09-18 09:18
toto mi pripomenule, este na strednej, sme kazdy rok v ramci nejakej sutaze museli pisat sloh na temu "skola buducnosti" a samozrejme sa to muselo niest v pozitivnom duchu. bol som donuteny prepisat svoju viziu a post-apokalypti ckom svete, myslim, ze mi to zanechalo jazvy na dusi do konca zivota
Odpovedať
 
 
+2 # Angusta MacGyverová 2013-09-18 09:30
Tak, a teraz už naozaj vážne pochybujem, či ešte vôbec niekedy chcem mať deti. Chúdence malé, toto im urobiť?
Odpovedať
 
 
+1 # feťák 2013-09-18 09:32
Aj tak si ich spravíš.
Odpovedať
 
 
0 # Angusta MacGyverová 2013-09-18 09:48
It's complicated, ale kto vie, čo prinesie budúcnosť?
Odpovedať
 
 
0 # feťák 2013-09-18 10:00
Komplikované? Povedz kamarátom, nech ti to nanečisto predvedú.
Odpovedať
 
 
+1 # Angusta MacGyverová 2013-09-18 10:06
Počkať, počkať, techniku ovládam, ale keď ja by som pre svoje deti chcela otca (v plnom význame tohto slova), nielen darcu semena. Áno, som staromódna, idem si sadnúť do kúta a cítiť sa trápne.
Odpovedať
 
 
+2 # feťák 2013-09-18 10:31
To je v poriadku, ja mám na rodičovstvo rovnaký názor.
Odpovedať
 
 
+15 # Niekto 2013-09-18 10:48
tiez chces pre svoje deti otca, nie len darcu semena?
Odpovedať
 
 
0 # noznica 2013-09-18 10:50
nie, on matku chce. inak pekne od neho, ze nas z toho nevynechava.
Odpovedať
 
 
+2 # feťák 2013-09-18 10:57
mám záujem svoje prípadné decká vychovávať, aby z nich neboli rozmaznaní zasrani.
Odpovedať
 
 
0 # weekly female 2013-09-18 11:04
teraz by sa sem hodil pre teba s angustou obrazok co tu nedavno bol "now kiss" ;)
Odpovedať
 
 
+1 # Fľushky 2013-09-18 11:31
Myslela si tento?

Odpovedať
 
 
+3 # Lučiak 2013-09-18 11:33
podla mna tento
Odpovedať
 
 
+1 # Fľushky 2013-09-18 11:38
Jáááj, tak nič.
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 12:23
a dalsia dailyromance?? to uz tu davno nebolo.. ale ja uz sa stracam, kto s kym. ked som sem zacala chodit, tak sme babejage naplanovali deti s cicinom, ci?
Odpovedať
 
 
0 # babajaga 2013-09-18 12:36
Ja som si v začiatkoch mýlila Zakiho a jokiho, Feťáka s martnZkwc-om, a cicinbrusa s raz100raz200. Tak neviem teraz presne s ktorým som to mala mať románik.
Každopádne, som za.
Odpovedať
 
 
+1 # Cass 2013-09-18 12:47
Odkedy ťa mátam po nociach máš jasno ne?
Odpovedať
 
 
0 # babajaga 2013-09-18 12:54
Nejaká tá tabletka to vždy vyrieši. ;-)
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 12:50
Zaki vyzenil vinic, yoky bol moj byvaly, fetak je rozhnevany mlady muz a cicin je přažák. Ale so vsetkymi je sranda.. a ma to daco do seba, tie dvojice su si fakt podobne typy..
Odpovedať
 
 
0 # m.a 2013-09-18 12:54
Fiha.
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 12:56
Teraz neviem presne, ze naco "fiha". Ja som blondina, takze mne sa musi odpustit par veci. :)
Odpovedať
 
 
+1 # Niekto 2013-09-18 13:03
bol tvoj byvaly? to znamena, ze teraz je sucasny, alebo ako sa da inak opustit stav exfrajera
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 13:10
v sucasnosti je moj znamy.
Odpovedať
 
 
0 # babajaga 2013-09-18 13:12
Joki ten vzťah musí potvrdiť. Inak neveríme!
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 13:13
Nie je joki ako yoky.
Odpovedať
 
 
0 # babajaga 2013-09-18 13:18
To bude joki sklamaný. Mohol sa pýšiť krásnou ex.
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 13:20
Ty si ma uz niekedy videla? :)
Odpovedať
 
 
+1 # babajaga 2013-09-18 13:26
Šak tu máš foto, né?
A hrala si v GoT.
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 13:29
Jaj, tak to ano. :)
Odpovedať
 
 
0 # m.a 2013-09-18 14:27
No, ze ako pekne si ich
poparila poparovala.
Odpovedať
 
 
0 # FunkCIA 2013-09-18 12:56
Ja by som sa ešte rada niečo dozvedela o MartnZkwc-ovi, ten ma vždy zaujímal. A snáď raz stretnem Chezusa, to je moje životné prianie.
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 13:00
Mna by zaujimalo, kto je Ray Lennox..
Odpovedať
 
 
+1 # Niekto 2013-09-18 13:02 Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 13:12
Dakujem, cakala som vsetko, ale toto nie. A ty, ty si co zac? :)
Odpovedať
 
 
0 # Niekto 2013-09-18 13:16
ja som len nahodny okoloiduci
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 13:21
rozumiem, proste niekto.. :)
Odpovedať
 
 
0 # darebnica 2013-09-19 10:48
Ray Lennox je tuším plytká šušu :)
Odpovedať
 
 
0 # Dorian Yates 2013-09-19 21:19
A ty si kerá???
Viem na 100%, že Ray nie je šušu :)))
Odpovedať
 
 
0 # darebnica 2013-09-20 12:26
Sakra, poplietli sa mi mená- ray lennox a Dorian. Odpustite mi, že som bola tak drza :)
Odpovedať
 
 
0 # Dorian Yates 2013-09-20 15:13
No a kerá ti si z kalerabu????
Odpovedať
 
 
0 # darebnica 2013-09-20 18:39
Však tá drzá! :)
Odpovedať
 
 
0 # Zaki 2013-09-18 14:13
mam radsej charakteristiku sedlak z dediny. citim sa menejcenny ked ma poznaju len ako manzela mojej manzelky. takto ma kazdy identifikuje, ale ja nikoho nepoznam. este sme ani s terjsou manzelkou nechodili, len som s nou tancoval a uz o tom vedeli.
Odpovedať
 
 
0 # Fľushky 2013-09-18 12:51
Ja som sa tuším Nožnici hlásil ako kandidát pre kamošku z farmabiznisu z Bánoviec.
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 12:53
a nechcel niekto aj sestru Anorwen, ci koho sestru? taka debata sa tu raz rozvinula..
Odpovedať
 
 
+4 # babajaga 2013-09-18 13:03
Áno, Anorwenina sestra je už legenda. Niečo ako Stiflerova máma, aj keď nie v tom istom odbore (dúfam).
Odpovedať
 
 
0 # Niekto 2013-09-18 13:04
anorwen chcela svoju sestru dohodit niekomu z miestneho obyvatelstva, ale nic z toho nebolo
Odpovedať
 
 
+2 # m.a 2013-09-18 14:29
Hej, ale zlakli sa tej predovky
z ktorej striela (ci zadovky?).
Odpovedať
 
 
0 # Noznica 2013-09-18 22:50
Ano ale ja som ponuku stiahla lebo to by som sa jej musela priznat ze som ju predavala. V poslednej sekunde sa vo mne ozvalo svedomie.
Odpovedať
 
 
0 # Kub2 2013-09-18 13:40
Ale z toho deti mat nebudu ci?
Odpovedať
 
 
0 # evico 2013-09-18 12:14
Ja už to nevydržím, ja už to musím povedať. Ty mi niečím (prejavom, zjavne) pripomínaš môjho brata. Nie si môj brat?
Odpovedať
 
 
+9 # joki01 2013-09-18 12:20
vsetci sme tvoji bratia, sestra..
Odpovedať
 
 
+4 # Fľushky 2013-09-18 12:52
Ja chcem byť ten strýko ktorého nikto nechce pozvať na Vianoce.
Odpovedať
 
 
+1 # evico 2013-09-18 13:17
Máš to mať. Tieto Vianoce ťa nepozveme.
Odpovedať
 
 
0 # joki01 2013-09-18 13:29
pozveme, ale ocakavame len drahe dary
Odpovedať
 
 
0 # thisbe 2013-09-18 13:46
prečo by to niekto chcel? Ty nenávidíš vianoce, alebo príbuzných?
Odpovedať
 
 
0 # Fľushky 2013-09-18 14:16
Prve je spravne, Grinch verzia 3.1.
Odpovedať
 
 
0 # thisbe 2013-09-18 14:33
ale veď no.... sviatky pokoja a lásky. Ty čo si za odľuda! ts ts tss
Odpovedať
 
 
0 # feťák 2013-09-18 15:23
Som.
Odpovedať
 
 
0 # Niekto 2013-09-18 15:29
Luke, I am your brother
Odpovedať
 
 
+4 # Weatherwax 2013-09-18 16:50
Odpovedať
 
 
0 # Paštéta husacia 2013-09-18 12:37
Určite, veď čo by s toľkým semenom robili
Odpovedať
 
 
0 # feťák 2013-09-18 09:50
Rasťo, ak si tu : neuvažoval si o pridaní možnosti pridávať obrázok priamo z počítača miesto cez URL?
Odpovedať
 
 
0 # Lučiak 2013-09-18 09:57
hej, aj ja sa pytam
Odpovedať
 
 
+2 # joki01 2013-09-18 10:09
on ano, ale tato verzia jooomly o tom neuvazovala
Odpovedať
 
 
0 # Kub2 2013-09-18 14:04
A to je ktora?
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 14:08
super super a ja vas potom vsetkych lokalizujem
Odpovedať
 
 
0 # Kub2 2013-09-18 14:17
Si tomu prisla na chut?
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 14:55
Chcela by som internet "na cinsky sposob". Vadi mi, ze je anonymny. :-D ac24.cz/.../...
Odpovedať
 
 
+1 # cicin 2013-09-18 14:57
to ti kto povedal že je anonymný?
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 15:02
dobre rano, stara mama. btw, si mi neodpisal na FB. :-D
Odpovedať
 
 
0 # cicin 2013-09-18 15:05
btw si nepisala asi mne, vnucka draha, ci?
Odpovedať
 
 
0 # zuz 2013-09-18 15:10
no ved to. lokalizacia neuspesna. ale bavim sa na tom uspesne uz tyzden.
Odpovedať
 
 
0 # Kub2 2013-09-18 15:21
Autsorsuj si nejakeho hackera
Odpovedať
 
 
+2 # evico 2013-09-18 12:19
Ja ako učiteľka sa jednoznačne prihováram za ružičkový kel, čo s nejedlou burinou, a zrovna ružičkový som minule nemohola zohnať. (Ale ja mam našťastie dobrých žiakov, dostala som od nich miesto kvetov sadu steakových príborov a palindróm s mojim menom.)
Odpovedať
 
 
0 # thisbe 2013-09-18 13:47
burinu môžeš predávať pred miestnym cintorínom
Odpovedať
 
 
0 # Weatherwax 2013-09-18 15:27
Steakove pribory, vyborny napad. Lepsie by to bolo uz len dostat k nim aj steak
Odpovedať
 
 
+1 # evico 2013-09-18 15:29
Oni ma k tomu pozvali aj na večeru, ale bola india, nie steak, tiež nie zlé.
Odpovedať
 
 
0 # Weatherwax 2013-09-18 17:08
To mas potom dobrych ziakov.
Odpovedať
 
 
0 # Michaela 2013-09-19 09:28
Dokonaléééééééé ...ďakujem za smiech cez slzy
Odpovedať
 

Pridať komentár

Prosím rešpektujte názory druhých ...