Chystá sa majestátny vzdušný koráb, ktorý odvážne víta novú dobu letectva a ohlasuje obrodenie vzducholodí. Nejedná sa však o nudnú, čistokrvnú vzducholoď, ale skôr o hybrid, ktorý pripomína solárny klzák z nafúknutými krídlami.

 

Solarship plánuje tri rôzne varianty, ktoré budete môcť poháňať slnečnou energiou a okrem šetrenia životného prostredia tak ušetríte aj na palive. A takto majú vyzerať:


S nosnosťou dvanástich ton a je Nanuq naším favoritom na luxusné a tiché lety nad Európou, ktoré budú antonymom dnešných nízko-rozpočtových aero liniek, čo sa týka potenciálneho priestoru pre cestujúcich. Keďže nám lety do zámoria stále častejšie pripomínajú prepravu dobytka (ten aspoň nemá problémy s toaletami) radi vidíme na horizonte túto skvelú alternatívu.


Tento raz si pozrite aj testovací let prototypu.Ak z duše nenávidíte životné prostredie, alebo len chcete zvýšiť nosnosť svojej vzdušnej jachty, budú vyrábané aj hybridné verzie.A teraz zostáva už len jedna otázka. Čo chceme na Vianoce Nanuq či Chui?

https://ideas.solarship.com/