Dobrý deň,

 

Uchádzam sa o pozíciu manažéra vo Vašej spoločnosti. Úroveň mojej znalosti nemeckého jazyka je slabá, ale keď každý mail, smerovaný nemeckému partnerovi začnem vetou Guten Tag, ich bin eine Abtailungsleiter und ich lerne deutch nur zvei Jáhre, tak to bude v poriadku. Verte mi, robím to tak už sedem rokov. Navštevujem síce kurz nemčiny, ale preberáme stále tých istých päť fráz dookola, viac život v korporáte nevyžaduje. Ono, my, veľkí manažéri sme veľkorysí a ponad nejaké kostrbaté formulácie sa vieme povzniesť.

S požadovanou náplňou práce mám bohaté skúsenosti. Optimalizácia, inovatívne projekty a štíhla výroba sú mojou vášňou, sám som kombináciou  intríg, dobre mierených a dávkovaných jedovatých poznámok a klamstiev prinútil nejedného človeka, aby sám podal výpoveď, čím som zabezpečil spoločnosti, pre ktorú som pracoval, prirodzené zníženie personálnych nákladov. Ono v podstate stačí byť zo začiatku mimoriadne priateľský, žoviálny, zaujímať sa o súkromie kolegov a potom ich boliestky využiť pre podkožný kontakt. To je jednoduché. Žene samoživiteľke položiť na pracovný stôl zopár drobností z nákupu v Kittsee, garantujem vám, že neodmietne, predsa už pred sebou vidí tie rozžiarené oči svojich detí. Chlapovi, ktorý sa túži previezť na mojom SUV, ho požičať na víkend. Popri tom zažartovať, aký kundolap mu práve dávate do rúk. Kolegyni, ktorá má ťažko chorého muža, zohnať známeho odborníka. Pritom stále dookola opakovať, že to robíte z dobrého srdca, že si jednoducho musíme pomáhať a takto by to malo vo svete vyzerať.

A potom už len zbierať ovocie. Títo ľudia vám už nikdy nepovedia na žiadnu úlohu nie.

Ani vtedy, keď ste lenivý ľavý zmontovať si záhradný nábytok na terasu a zavoláte im. Prídu, zmontujú, vy im uvaríte zo dve-tri kávičky a usmievate sa na nich spoza okna na terasu, ako im to v tom vetre dobre ide. Nesmiete zabudnúť vždy byť mimoriadne, až doterne slušný. Ku krajne slušnému človeku si zväčša ľudia nedovolia byť ostrí. Ak aj majú niečo proti, dlhý a podlízavý úvod spraví z nich maximálne mlčiacu prekážku, ak si ich rovno nezískate na svoju stranu. A treba rozprávať. Stále. Nie hocičo, lebo by ste mohli ľahko odkryť svoju nevedomosť, pokiaľ by ste mali oproti sebe silnejšieho súpera. Ľudí sa treba vždy najprv opýtať na ich názor a potom ho preformulovaávať, obaľovať do viet so zmeneným slovosledom a dôrazom na iné slová sa prepracovať k tomu, že ľudia začnú s vami súhlasiť. Či už z únavy, alebo zamotania, who cares? Potom ich už ľahko presvedčíte, že k riešeniu problému ste ich viedli vlastne vy od začiatku.

Moje pracovné úspechy sú bezpočetné. Už ako študent som prijal ponuku byť účastný pri zrode inštitúcie, ktorá sa ukázala byť spôsobilá pre budúcnosť a venoval svoj doterajší profesijný život projektom, pri ktorých blednú aj tí najväčší králi zo Silicon Valley. Pod rúškom optimalizácie hodnotových tokov a produktivity sme sa votreli do štruktúr automotive na Slovensku a kým ostatní robili a uvažovali nad tým, ako možno preraziť ochrannú blanu, ktorá delila našu spoločnosť od toho zlatého mešca, ja som sa infiltroval do štruktúr samotného zlatého mešca a svojím nenúteným šarmom a ukradnutými podkladmi, nad ktorými trávili noci skutoční odborníci, som dokázal presvedčiť, prípadne vytrvalým búšením do vypuklých miest umolestovať vedenie, aby ma prijalo. Mám predsa doktorát, a za vedomosti som ho veru nedostal, takže zostáva už len jedno vysvetlenie – naučil som sa v tom behať. Netreba sa trápiť, učiť, objavovať a skúmať, stačí viacero dobrých kontaktov, ktoré v správnej chvíli spomeniete a úsilie, ktoré bolo potrebné vynaložiť, eliminujete na minimum. Občas je potrebné sa aj zľahka povyhrážať, ale tak diplomaticky, že “spomeniem to na vyšších miestach”, alebo “k tomuto sa ešte vrátime osobne” a tak.

Zvládanie odborných tém a strategických úloh mám v malíčku. Základným stavebným kameňom, ako v nich uspieť, je slovo podpora. Žiadajte podporu od každého, koho stretnete. Počnúc človekom, ktorý sa stará o vozový park, cez údržbára, ochrankára, mzdárku, samozrejme, svojich podriadených, až po nadriadeného a vedúcich ostatných oddelení. Reči o vízii, misii a stratégii podniku pre spoločné dobro musíte sypať z rukáva aj o polnoci, lebo tento novodobý folklór dáva pocit, že presne viete, kam chcete smerovať. Kým ostatní prídu na to, že to ani len netušíte a že ste na tento post nedorástli, už budete dávno preč. Medzitým však budú všetci povinne účastní na termínoch, ktoré zvoláte a budú vás podporovať, rozumej, oni budú prijímať rozhodnutia, ale vy to celé zhrniete a rozbijete na drobné úlohy, čím vznikne pocit, že ste úlohu splnili sám, len s drobnou podporou.

Ono je to vlastne celkom jednoduché. Ľudí s kritickým myslením je málo. A tá časť z nich, ktorým naozaj vadím, nevie ani poriadne identifikovať, čo konkrétne by mi mohli vyčítať. Lebo všetko funguje a rastie.  

 

Ďakujem za Váš čas, ktorý ste venovali prečítaniu môjho motivačného listu a za vašu pozornosť. Je to to najlepšie hnojivo na moje ego, aké poznám. Začiatkom nasledujúceho mesiaca budem jedným z Vás.