Často sa pohrávam s vidinou rýchleho zbohatnutia pomocou jednoduchého podnikateľského nápadu. Len ako nahonobiť milióny ak som príliš lenivá manuálne otročiť? Nevábna predstava fyzickej lopoty v dlhodobom horizonte ma primäla dumať nad podnikateľskými zámermi mentálneho charakteru. Neodsudzujte ich vopred, aj na väčších hlúpostiach už ľudia zbohatli. Nie, že by som mala obe ruky ľavé, ale vopred viem, že kopanie kanálov ani háčkovanie ma duševne nikdy nenaplnia. A vôbec, už teraz ma bolia kríže, takže nech si mukluje kto chce, my spolu rozbehneme biznis, v ktorom plebs bude muklovať na nás!

 

 

Variabilná farba karosérie automobilu

 

Predstavte si auto, ktorého farebný vizuál sa zmení po priložení požadovaného odtieňa, alebo vzoru k senzoru. Technické zrealizovanie mierne utopickej vízie bude asi najväčšou výzvou tohto komerčne inak bezchybného plánu. Napadlo mi potiahnuť lakované časti karosérie tenkou vrstvou fotosenzitívneho filmu, ktorý by obsahoval častice schopné prepúšťať a odrážať rôzne vlnové dĺžky svetelného žiarenia a tým vytvárať požadované odtiene. Netuším, ako by bolo možné túto ideu uskutočniť, a možno som princíp popísala nesprávne, avšak koho to trápi ak vám ponúkam možnosť sa zabezpečiť? Aby pre auto nebolo mätúce, akú farbu má práve generovať a aby sa konštantne neprefarbovalo ako chameleón na základe nálady, alebo prostredia, bude potrebný spomínaný senzor. Marketingovo nepriestrelný vynález dokáže osloviť obe pohlavia. Ak ste muž a chcete ohúriť ženu, nebude nutné viac než priložiť jej kabelku k snímaču a ženská padne s nadšením na vaše lono. Ak ste žena/bukvica máte možnosť vždy zladiť svoje auto s topánkami. Win-Win!


Inzerát: Hľadám technologického/produkčného inžiniera, prípadne schopného matfyzáka.

 

 

Aplikácia pre smartphone: "Let's get preggers!"


Tvorba aplikácií pre premúdrené mobilné teflóny sa predrala do popredia bleskového zbohatnutia v programátorskej sfére pomerne rýchlo. Vďačí za to najmä osprosteným používateľom teflónov. V tejto oblasti ma napadlo vytvoriť aplikáciu, ktorá by umožňovala ťarchavosti chtivým ženám získať relevantné informácie o tom, kde počať, v akej polohe, prípadne v akej situácii či za akých okolností. Vychádzala by z databázy údajov zhromaždených od ostatných užívateliek/užívateľov. V podstate by predstavovala mapové zobrazenie štatisticky úspešných a neúspešných miest na oplodnenie. Aby však nebola len strohým výstupom so súradnicovým označením miest, kde sa najlepšie rozmnožuje, ponúkla by možnosť kontaktovať používateľov za účelom návštevy lukratívneho miesta. Predstavte si, že ste zdedili rodinný dom po starých rodičoch, v ktorom odchovali 14 detí a vy samotný ste ich tam tiež zopár splodili. Pri sprostredkovaní obdobného sexturizmu by samozrejme prevádzkovateľ inkasoval províziu aj od cestovných agentúr, s ktorými by mal pre tento účel uzatvorené zmluvy, podchytené lákavými akciami na niekoľkopercentné zľavy ak cestujúci preukážu referenciu na aplikáciu. Je pravdepodobné, že v prípade masívneho rozbehnutia projektu všetci skončíme týmto štýlom v Indii, ale koho to zaujíma, ak sme už zbohatli? Reklama sa bude šíriť ako mor vďaka mamičkovským psychoportálom. Hudobný podmaz pre appku som už našla:

 


Inzerát: Hľadám programátora/vývojára.

 

 

Trampolínové centrum


Nedávno som čítala článok o popularite nahej jogy v tme. Síce ma nezlákala predstava obnažených tiel v absurdných polohách, no musím uznať, že istú dávku oslobodenia možno nájsť pri tejto športovej aktivite. Následne ma však pohltila predstava niečoho, čo som vždy chcela skúsiť, ale možnosť zlomenia spodnej sánky údermi vlastných pŕs ma vždy zhatila. Prečo by skákanie na gigantickej trampolíne nemohlo byť v tme? Tak by malo vyzerať pravé oslobodenie! Šport, ktorý by zahŕňal hádam všetko od čiastočných stavov beztiaže, cez euforické šťastie, adrenalín z bezmocnosti a nepoznaného, až po možnú nevoľnosť. Jediným zradným úskalím by bola bezpečnosť záujemcov, ktorú by sme však zaistili molitanom obalenými stenami. Keby sme naše centrum lokalizovali v Nemecku (vychádzajúc zo zvrátenej stereotypizácie daného národa), dalo by sa podľa záujmu skombinovať s peep show rooms. Jednoducho za stenou miestnosti s trampolínou by bola menšia pozorovacia miestnosť s kukátkom s termovíziou, namiereným na natriasajúcich sa cvičencov. Staršie cvičenky (ale aj cvičencov) by bolo možné nalákať na kombinovanú ponuku uvoľňujúceho športového skákania a omladenia pleti pomocou prírodného prekrvenia tvárovej oblasti údermi vlastných pŕs, alebo iných telesných záhybov. Ale to už asi zachádzam do extrému. Každopádne, tento nápad ponúka nepreberné možnosti, len žiaľ asi nie v našich zemepisných šírkach.


Inzerát: Hľadám konštruktéra a rozľahlý objekt s vysokými stropmi na prenájom.

 

 

Kumulátor detskej energie

 

Prvých dvanásť/trinásť rokov života sú deti iba ekonomickou príťažou nielen pre rodičov, ale pre spoločnosť všeobecne. Neskôr ich môžete aspoň poslať záhon prekopať. Netvrdím, že uznávam detskú prácu, avšak kto povedal, že musia iba lepiť tenisky v továrni v Malajzii? Za domom mám základnú školu a škôlku združenú s kultúrnym centrom voľného času. Vytrvalé pozorovanie ich neutíchajúcej schopnosti behať dookola bez udania dôvodu, a ešte sa z toho tešiť, ma doviedlo k myšlienke aby si na seba hyperaktívni haranti zarobili sami. Stačilo by vytvoriť malé odľahčené zariadenia schopné kumulovať energiu tvorenú sústavným pohybom. Štádium distribúcie na čo zozbieranú energiu ďalej využiť, som zatiaľ nedomyslela, ale tak minimálne na ohrev vody v rýchlovarnej kanvici by polhodinový vytešený poklus hádam mohol postačiť. Detváky sa budú radovať z povolenia behať splašene celé dni, spokojne a prirodzene sa unavia, čiže večer bez odporu upadnú do kómy a navyše predídu civilizačným chorobám, ktoré kvária súčasnú mládež. Tými myslím počítačovú/mobilnú obsesiu, neschopnosť nadviazať normálny sociálny kontakt a obezitu.


Inzerát: Hľadám elektrotechnika a pediatra.

 

- - - 


V prípade záujmu o ktorúkoľvek z vyššie spomínaných pozícií, alebo participáciu na konkrétnom projekte, prosím neváhajte kontaktovať našu redakciu zaslaním štruktúrovaného životopisu spolu s motivačným listom, selfie v plavkách a prípadovou štúdiou. Nemusíte sa obávať, že by sme kontaktovali len vybraných uchádzačov. Radi odpovieme každému záujemcovi nespĺňajúcemu naše požiadavky formou obsiahleho vysvetlenia absencie sebareflexie a prípadnej neschopnosti naplniť naše očakávania. Platové ohodnotenie bude reflektovať individuálnu kvalifikáciu daného uchádzača, ale viac ako tri gastráče na mesiac by som si od toho nesľubovala. Výhodou je práca v charizmatickom kolektíve (čiže so mnou), a najväčším benefitom je bičovanie grátis.