Viete, čo je klamlivá reklama? To je keď vám v reklame povedia, že energetický nápoj vám dodá energiu a pri tom nedodá a potom za to vysúdite milióny odškodného (true story). Je to aj, keď vám sľúbim, že zodpoviem otázku "Ako povedať chlapovi nie a ostať jeho kamarátkou?" a pritom to vôbec nespravím.

 

Prečo si dovolím takto hnusne oklamať všetky štyri pravidelné čitateľky tejto stránky? Lebo odpoveď neexistuje, otázka nedáva zmysel, rovnako by som sa mohol pýtať, ako vykrvácať a nezomrieť, ako pozerať Panelák a neohlúpnuť, ako voliť komunistov a byť relatívne v pohode človek. Keď muža raz odmietnete, kamaráti ďalej byť nemôžete, koniec príbehu. Ten príbeh vlastne ani nemal začať, lebo kamarátstvo medzi mužom a ženou je blbosť, ale dajme tomu, že už sa to stalo. Je zaujímavé, že mužské odmietnutie je najväčšia urážka pre ženu, ale od odmietnutých mužov očakávate nadhľad a prenesenie sa nad túto malichernosť a pokojné zaradenie sa do kategórie "ten ma chce, možno keď už budem musieť mať deti a nebude iný vhodný kandidát". Nie, tak to nefunguje, aj my máme city a hrdosť (ževraj). Drahé ženy, v mene všetkých mužov vás prosím, nečakajte kamarátstvo tam, kde ho ani boh nechcel. Strávil pekné chvíle s Majou a nikdy viac sa jej neozval. Muži potrebujú odmietnutie, tvrdé a jasné. Zdôrazňujem slovo jasné! Viem, že kebyže sa dá dizajn áut do rúk žien, tak je tam jedna varovná kontrolka s názvom "nič", ktorej blikanie by mohlo znamenať hocičo od doliatia vody do ostrekovača až po výmenu motora. Lenže my muži, chladné logické stroje, potrebujeme jasne vyslovené inštrukcie. Strčte si do zadku všetky tie bullshity "prepáč, teraz nikoho nehľadám", "bojím sa, že tým zničíme naše kamarátstvo", "sústredím sa na prácu" a povedzte na rovinu "teba nechcem, si škaredý, hlúpy a chudobný", bude to tak lepšie. Lebo muža posúva neúspech dopredu a až keď v krčme s kamarátmi konečne sebakriticky prizná "chlapci, ako len mne mohlo z nej tak jebať?" je skutočne oslobodený z toho mučivého pocitu neopätovanej náklonnosti. Nevyhovárajte sa na svoju vlastnú neschopnosť konfrontácie tým, že si poviete "ja ho nechcem zraniť" a tak sa s ním ďalej stretávate. Veď on musí pochopiť, že viac, než kamarátstvo z toho nebude. Nemusí a nepochopí! Celé to nezranenie odmietnutím je v konečnom dôsledku pre muža iba dlhšie trápenie. Ako povedal majster Kuly, každá friendzone sa končí bolestným precitnutím, kde je intenzita bolesti priamo úmerná dĺžke zotrvania vo friendzone. Viete si predstaviť ten nekonečný čas vo friendzóne, ktorý má toto vypasené prasiatko za sebou, keď zložilo taký bolestivý song o tom horení? Milé dámy, aspoň vidíte, čo spôsobujete: zlú hudbu, zlú poéziu, alkoholizmus, gamblerstvo a zvýšenie DPH a odvodov. Ak to pôjde takto ďalej, začnú vznikať mizerné knihy o odmietnutých mužoch: 50 shades of friendzone, 7 years in friendzone, Friendzone games. Toto chcete? Vidíte ako ľahko môžete zmeniť svet k lepšiemu? Zavolajte tomu zaľúbenému chudákovi a povedzte mu, že možnosť, že raz budete spolu neexistuje a povedzte mu, nech sa preberie a zameria sa na objekty, ktoré hrajú rovnakú ligu ako on, nie na vás. Tridsať sekúnd a zachránite tým minimálne dve šteniatka.

 

Sľubujem, že nabudúce už zodpoviem otázku, ktorú položím sám sebe. Len vôbec neviem akú. Aspoň budete očakávať nový článok s rovnakým napätím, ako ja.