Ja mám bradu. Nemeš má bradu. Zaki má bradu. Simča má bradu. Cass nemá bradu. Cass má tetovačky. Vlastne ani Simča nemá bradu. Simča vraj brady nemusí. Ani fúzy nemusí. Ani strnisko. Simča je baba. Dailymale fanynka. Najvernejšia. Ale facial hair, že ee...

 

I don't got the fuckin' point. Dailymale fanynky nerady brady? Surfuckingprising. Alebo nie?

Mi to nedalo. Tak som zalovil. A našiel som. "A PhD in Facial Hair". Pekne vysvetlené. Obrazne. Za bujné ksichtovlasy môže Dihydrotestosterón. Aj za plešinu môže Dihydrotestosterón. Akože keď príroda niekde uberie, inde pridá. Tak dík.


A že hustota porastu sa prispôsobuje ročnému obdobiu. Hmm, ide jar, padajú chlpy. A že brada je znakom mužnosti od úsvitu vekov. HA! A že naši predkovia mali brady kvôli udržaniu telesnej teploty. A kvôli ochrane pred narušiteľmi jemnej pokožky na ústach (whaaat???). Aha. Takže preto fanynky nerady brady. Ochrana pred narušiteľmi. Got the point! Predkovia mali brady aj kvôli zastrašeniu nepriateľa - väčšia brada, silnejšia sánka, statnejší chlap. Asi niečo ako páví chvost. Brada mala plniť aj funkciu "nárazníka" pri úderoch (eeh...?), resp. ochrany proti vetru (ok, to sa dá pochopiť).


V starovekých civilizáciach bola brada znakom statočnosti, ctihodnosti, poctivosti. HA#2! Ksicht sa holil iba za trest! Až kým okolo roku 345 p.n.l. Alexander Veľký nezakázal facial hair svojim vojakom. Z praktického dôvodu. Aby ich nepriateľ v boji nechytil za bradu. (Alebo preto, že bol teplý?) Dnes nás môže nepriateľ v boji chytiť akurát tak za slovo. Takže pre vaše dobro - shut the fuck up!


Ako plynul čas, bradaté preferencie sa menili - vždy však platilo, že brada odlišovala chlapa od chlapca. HA#3! Počas keltských časov Otto Veľký prisahal na svoju bradu, keď chcel niečomu dodať na vážnosti. Ak sa niekto dotkol vašej brady v stredoveku, bol to jasný dôvod na súboj. V 16. storočí sa chlapi začali fintiť a vznikla vidličková brada, bodcová brada a pod. V 19. storočí spopularizoval bradu v celej Amerike Abraham Lincoln. A dnes sú brady na ústupe. Ženy ich, že vraj nemusia.

 

Iba 33% Amíkov má facial hair (Wimps). 55% percent zvyšku chlapského sveta sa neholí! HA#4! A že sa ženám zdajú holobriadkovia o tretinu atraktívnejší? Akože Justin Bieber? Hmm, tak to teda palec hore. Každopádne - ten istý prieskum hovorí, že zarastení muži sú síce považovaní za starších, ale aj vplyvnejších a rešpektovanejších ako Bieber a spol... (btw. - who the fuck is Bieber?!?) A že vraj my zarastení sme menej veselí, menej štedrí a menej starostliví. Ups, konečne vám to došlo ladies? Čo takto sa postaviť na vlastné nohy?

 

A ešte čerešňa na torte! Ak si je samec istý svojou pozíciou a ponuku voľných samíc považuje za dostatočnú, ostáva zpravidla zarastený! (Ha#5, #6, #7!)  Naopak, ak si je neistý, je slabší a cíti veľkú konkurenciu (resp. má subjektívny pocit nedostatku voľného materiálu na párenie) - oholí sa! Vedci tvrdia, že je to kvôli väčšiemu pocitu bezpečia z uhla pohľadu samičky. Akože "Bieber ma ochráni, a keď neochráni, tak mi aspon jednu nestrelí"? No fuckin' shit, ladies!

 

Takže páni, neustúpiť tlaku a neholiť sa! Nájdite si ženu, ktorá bude milovať vaše strnisko! A ktorá bude kašľať na to, že 98% z Forbes TOP 100 najbohatších mužov je nahladko oholených. Drevorubačom patrí budúcnosť! Vykašlite sa na amatérske zlatokopky a zostaňte verní svojmu strihu. Ja som si už vybral. Môj favorit je "Friendly Mutton Chops". Akurát neviem, či mi dostatočne zamaskuje moju druhú bradu...

 

 

Pic via onlinephd.org (thanks ;)