Po romantizácii upírov a vlkodlakov a ich premene na duševne rozorvané melancholické stredoškolské buzny, dostal kopanec do vajec ďalší hororový archetyp. Ak ste si živé mŕtvoly predstavovali ako rozkladajúce sa omámené (prípadne aj pekne rýchle a agresívne) postavy, ktorých jediným hnacím motorom je túžba po ľudskom mäse, tak sa pripravte na najhoršie. V lete totiž dorazí do kín „teenagerska zombie romanca“ Warm Bodies. Ak ste si teraz poprskali klávesnicu rannou štandard zmeskou z popradských kávových plantáží, tak to ani neutierajte, lebo „R je mladý chlapec, ktorý prežíva existenciálnu krízu – je totiž zombie. Aj keď vie povedať iba pár slabík, jeho vnútorný svet je bohatý...blablabla... Po konzumácii mozgu dospievajúceho chlapca, zažije jeho spomienky (WTF?) a zamiluje sa do jeho ľudskej priateľky (samozrejme tiež teenka) a rozhodne sa ju ochraňovať. Jeho rozhodnutie nezmení len jeho, ale celý svet...“

Hm, už teraz dojatím plačem a tečú mi sople. Hlavne keď sa pozriem na foto hlavnej postavy:

 

nicholas-hoult-teresa-palmer-warm-bodies-promo-image-424x600 

 

No nie je na spapanie? Rozmýšľam, ktoré horory Hollywood ešte neskurvil a zistil som, že je ich dosť. Napríklad taká Nočná Mora z Elm Street. No nie je ten Freddy vlastne len taký zatrpknutý, spoločnosťou nespravodlivo odsúdený chudák? Nedal by sa o ňom nakrútiť trochu krajší film? Napríklad:

 

Nočná Romanca z Elm Street

Freddy Krueger (Ryan Gosling), unavený životom spánkového vraha, uvažuje o tom, že sa usadí a založí si rodinu. Bráni mu v tom však stará kliatba, ktorá ho núti vraždiť. Veci však naberú nový smer, keď sa pri jednom vražednom pokuse zamiluje do svojej obete  - introvertnej teenagerky Rachel. Freddy sa rozhodne bojovať so svojím osudom a poraziť všetky Racheline nočné mory. Podarí sa mu zvíťaziť, vymaniť sa z okov údelu sériového vraha a získať naspäť svoju ľudskú podobu a svoju jedinú lásku Rachel? Uvidíte v kine snáď nikdy!

freddy gosling

 

Alien loves Predator

Mladý predátor zo zámožnej predátorskej rodiny Nicholas (Robert Pattinson) je vyslaný na planétu Votrelcov zlikvidovať votrelčiu kráľovnú. Krátko pred pristátím však jeho vesmírnej lodi zlyhá riadenie a loď havaruje. Ťažko zranený Nicholas sa prebudí v opatere mladej a krásnej votrelkyne Vanessy, do ktorej sa zamiluje. Rozdielnosť ich svetov však láske nepraje. Vanessa je totiž dcérou votrelčej kráľovnej. Podriadi sa Nicholas tradíciám a lojalite k svojmu rodu, alebo sa podarí Nicholasovi prekonať kultúrne rozdiely a nechať zvíťaziť krásny, novo poznaný cit?

 

robert predator

 

A ešte jeden bonus, ktorého sa v realite snáď nedožijem:

 

 

alien proposal

 

Pics borrowed from here and here.