Pôvodne som si myslel, že najstaršia slovenská strana si hudobný podmaz k volebným spotom normálne uje... ehm, chcem povedať požičala. Ale potom som si prečítal tento rozhovor a došlo mi, že som stále ešte skeptický príliš veľa alebo príliš málo. Ako povedal Ďurinda, music and lyrics im poskytli úplne dobrovoľne, vedome a bez nátlaku.

 

To mi zase až tak nevadí, je to ich sväté právo (či už poskytnúť na využívanie svoje intelektuálne vlastníctvo alebo urobiť zo seba prostitútku) a som si vedomý toho, že každý sa dá kúpiť, ale tie odpovede v článku sú... hm... ako to slušne napísať... naivné? A aj to neviem, že či naivné preto, lebo je naivný sám Ďurinda, alebo preto, lebo si myslí, že sú naivní všetci ostatní, okrem neho. Ale vzhľadom na to, že spevákom populárnej hudby sa človek nestáva za odmenu z výhry v matematickej olympiáde, prikláňam sa k prvej možnosti.

 

Stručný obsah rozhovoru: Za Ďurindom došiel týpek, že či nechce použiť svoju hudbu v kampani SNS a on že né né. Ale týpek mu sľúbil, že SNS prijme zákon „o sponzoringu“ a že všade bude zrazu husto mrte slovenskej hudby – v rádiách, na benzínových pumpách, kolotočoch, soláriách, teráriách, akváriách a observatóriách. Tak Ďurinda, že jasné, ok. Navyše mu týpek povedal, že SNS už neni tá stará SNS, ale je to úplne nová SNS, lebo sú tam úplne noví mladí kchúl týpkovia, čo majú aj vysoké školy a nosia hodvábne kravaty. To už bol Ďurinda totál namotaný a to mu týpek ešte aj sľúbil, že Krstný otec odchádza z politiky (sral pes, že je jednotka na kandidátke) a že to tam celé budú menežovať samí mladí Tubla-fans. Ďurinda tých týpkov nevidel, ale verí čávovi, čo ho oslovil a čo by sme to boli za zaprdené konzervy, keby sme neverili borcom z SNS, no ne? Ešte dodal, že ho chceli aj iní čávovia a nejaká nemenovaná pizda dokonca na kandidátku, ale u nemenovanej pizdy to nevyzerá, že sa dostane do parlamentu, tak sa na to vysral.

 

Nuž, čo dodať. Vzhľadom na to, že SNS patrí v parlamente dlhodobo k najpasívnejším stranám (napríklad taká Slota sa tam ukáže len keď rozdávajú gastráče) a ak sa aj náhodou legislatívne prejavia, je to spravidla taká blbosť, že to až mraky trhá, zrejme sa teroru povinného počúvania slovenskej popmusic báť nemusíme. Okrem toho prieskumy ukazujú, že keď bude vonku v marci veľká kosa, tak sa ani do parlamentu nedostanú, takže ma to necháva chladným a rituálnu samovraždu kvôli tomu páchať nebudem. Akurát som mierne znepokojený tým, že Viperovi nastavil prdel niekto, kto kedysi vybliakával, že pravda zvíťazí.

 

Ale ako kedysi povedal Klaus: „Mažu si vás z mobilu!“

 


pic by NČ