My tu v Dailymale sme známi tým, že milujeme módu a všetky nové fešn trendy. Tak napríklad Cass nedá dopustiť na svoju hipsterskú arafatku, Zaki na tričká so Spice Girls, Roman na nagelované číro a ja na svoje krikľavozelené flip-flopy.

 

Hovno, robím si srandu. O móde vieme ťaví prd, napriek tomu máme aspoň minimálny cit pre estetično, a preto vieme, v ktorých módnych výstrelkoch by sme vyzerali dementne, lebo v nich dementne vyzerajú všetci. A keďže vy určite v našich očiach vyzerať dementne nechcete, tu je teda pár vecí, ktoré by ste si obliekať nemali.

 

 

Crocsy (unisex)

 

Včera som sa dozvedel, že táto ohavnosť oslavuje už desať rokov. To je presne o desať viac, ako by si kroksy existovať zaslúžili. Je mi naozaj záhadou, prečo sa tento ofarbený kus roztopenej pneumatiky stal takým populárnym. Ešte predtým než začnete pišťať, že sú strááášne pohodlné, musím vás upozorniť, že veľmi pohodlné sú aj moje roztrhané papuče z Möbelixu, napriek tomu ich nenosím von. Takže ak máte doma toto mimoriadne vzácne kombo nevzhľadnosti, predraženosti a nekvality (áno, tiež som počul, že je to z organickej supervzdušnej bio-gumy, ktorú vyvinuli v NASA... a verím tomu asi ako že Activia lieči žalúdočné vredy), zahoďte ich. Najmä, ak ste žena. Môžete totiž vyzerať ako mutácia Megan Fox a Mily Kunis, ale keď máte na nohách niečo, čo vyzerá ako erárna obuv závodu na spracovanie rybích produktov, medzinožný stožiar z vás nikto mať nebude. Ak je vám to ľúto, lebo boli fakt drahé, pokojne si ich obujte napríklad pri rýľovaní záhrady alebo montáži satelitného taniera. Hlavne nech vás pri tom nikto nevidí.

 

 

Košeľa s krátkym rukávom + kravata (chlapi)

 

Ide leto, čo znamená že bude mať premiéru nový Batman, no hlavne bude asi dosť teplo. A keď je teplo, skracujú sa nám rukávy. Čo je fajn, lebo môžeme ukazovať svoje svalnaté chlpaté predlaktia. Čo ale nie je fajn, keď si k takejto košeli uviažeme na krk kravatu. To nás okamžite zmení zo žoviálneho biznis kežual sympoša na hyperaktívneho slizkého predavača telefónnych paušálov, ktorý otravuje ľudí na Poštovej, aby si zarobil na školné externého štúdia telemarketingového menežmentu Vysokej školy Eleonóry Mojsejovej v Michalovciach. A to asi nechceme. Okrem toho, že kravatu necháme v lete v skrini, si na krátkorukávovej košeli nezapíname ani vrchný gombík (IT-čkári, vás sa to netýka).

 

 

Ed Hardy (unisex, ale hlavne chlapi)

 

Pojem „Ed Hardy“ vám asi nič nehovorí, aj mne samotnému sa to skôr asociuje s menom postavy z kriminálneho seriálu z 80-tych rokov, ktorý som nikdy nevidel. Ale určite ste videli už tričká, šiltovky a gate so vzormi, ktoré vyzerajú ako kombinácia tetovačky zo žuvačiek, plagátu cirkusu a Rorschachovho testu. Tak to je super feši záležitosť, ktorú vymyslel módny návrhár Christian Audigier, čo je ale úplne jedno. Čo nie je úplne jedno je, že každý chlap, ktorý si to oblečie v tom vyzerá ako sedlák alebo bukvica, alebo sedlácka bukvica, ktorej k antidokonalosti chýba už len buzitaška v jednej ruke a kľúč od BMW 320, rok výroby 1989 v druhej. Ak si to dá na seba žena, je to trochu lepšie, ale stále vyzerá len ako matrac pre sedlácku bukvicu. Aj keď jedno pozitívum to má – keď takého človeka stretnem, viem zhruba o 5 sekúnd skôr, že asi nebudeme mať veľa spoločného.

 

via in-this-economy.com

 

 

Tričká s „vtipnými“ nápismi (unisex, ale hlavne ženy)

 

Čo si budeme hovoriť, humor nie je žiadna sranda a asi neexistuje viac subjektívna záležitosť, než to, čo vnímame ako vtipné. Aj v sebavtipnejšom tričku sa môže stať, že jednoducho stúpime do hovna (metaforicky povedané, pochopiteľne). Navyše väčšina nápisov humor jednoducho nemá už od výroby, preto sa zásadne vyhýbame trapošinám typu „Sex Instructor“, „FBI – Female Body Inspector“ alebo „I’m a virgin“. Ak chceme silou mocou niečo vtipné, poriadne pogúglime, prípadne si navrhneme vlastné, ak si dostatočne veríme. Špeciálne slečnám by som odporúčal vyhýbať sa vtipným tričkám a najmä nápisom ako „Bitch“, „Famous Bitch“, „Rich Bitch“, „Sweet Bitch“ alebo „Angry Bitch“. O tom, že ste nasraté štetky, by sme sa totiž radi presvedčili sami a týmto nás ochudobňujete o prekvapenie.

 

Protip: Ak si nie ste istí, či je nápis vtipný, preložte si ho do slovenčiny, a to doslovne. Ak sa vám slovné spojenia ako „Pohlavný inšpektor“ budú zdať stále do popuku, ste stratený prípad a rýchlo si bežte kúpiť kroksy.

 

via fashaddix.com

 

 

Gate na pol žrde (unisex)

 

Kedysi v amerických väzniciach svoju túžbu po análnom sexe väzni demonštrovali svojim spoluväzňom tak, že si nechali spadnúť gate tak, aby im bolo vidno spoďáre. Hiphopoví gangstas pri kreovaní svojej módy toto o väzenských gangstas buď nevedeli, alebo je pravidelná sodomia regulérnou súčasťou hiphopovej subkultúry. To ale nič nemení na tom, že gate sa majú nosiť na páse a pudlo zhruba v oblasti rozkroku. Tak to mysleli tí, ktorí vymysleli nohavice a stále to funguje. Teda aspoň pomerne dlho a úspešne fungovalo. Všimol som si totiž, že existujú gate, ktoré majú sedlo niekde pri kolenách by default (zhruba také nohavice nosil MC Hammer vo videoklipe k tej jednej známej pesničke, ktorú mal a kde opisoval svoje problémy s intimitou) a prekvapivo sú určené ženám. A ešte prekvapivejšie je, že tie ženy to nosia. Ale pokiaľ vás nepimpuje Aladin, ženy neobliekajte si to! Vyzerá to, že máte poriadne naložené v gatiach a to ani nechcite vedieť, čo to robí s vašou postavou.

 

harem-pants-trend1

 

 

Kristusky (chvalabohu, zatiaľ len ženy)

 

Rovná podrážka a k tomu primontované klbko remeňov, aby to vôbec držalo na nohe, to sa naozaj dá vyrobiť asi iba pre ženskú cieľovku. Ale v antisexualite porážajú gladiátorky snáď aj gumené kroksy. Už len preto, že tie druhé idú aspoň ľahko vyzuť (a spáliť), pri pohľade na koženkové remene zarezané v ženskom členku, ale končí akákoľvek sranda. Dúfam, že sú tieto „topánky“ aspoň lacné a pohodlné.

 

gladiatorky

 

 

Legíny (len ženy, ale uvidíme dokedy)

 

Na tento odev mám pomerne nejednoznačný názor. Na jednej strane si nemyslím, že pančuchy zastúpia úlohu nohavíc, na druhej strane pohľad na 3D obrysy okolia pošvy môže niekedy potešiť (asi nebude náhoda, že slovo „legíny“ sa rýmuje s... veď vy viete). Preto jednofarebné sú v pohode, akékoľvek ostatné, napr. typ „leopard“ alebo „mokrý neoprén“ sú fuj.

 

 

 

pics via